ketvirtadienis, birželio 01, 2006

PHP Designer 2006

Aš jau daug metų programuoju/rašau PHP skriptus ir man labai svarbi yra programinė įranga kurią aš naudoju tam darbui atlikti. Aš pradėjau nuo paprastų tekstinių redaktorių/editor'iu dar naudodamasis Amiga OS, bet kai perėjau prie Linux'o man labai patiko Bluefish redagavimo programa. Bet dabar aš noriu papasakoti apie nemokamą programinę įrangą, kuri yra labai galinga ir skirta Windows 98/2000/NT/XP - PHP Designer 2006, yra ir senesnė 2005 versija, bei pirmoji versija išleista dar 2003 metais į kurią manau daug dėmesio dabar jau nebereikia kreipti.

PHP Designer yra galinga bei nemokama 'IDE' plačiausiai naudojama rašyti PHP, bet galima rašyti, bei skaityti ir redaguoti HTML, CSS, XML, SQL, Javascript, Visual Basic ir taip toliau.. ją gali naudoti profesionalai ir naujokai, ji sukurta taip, kad žymiai patogiau ir greičiau galima būtų kurti, redaguoti, analizuoti, optimizuoti ir įterpti PHP aplikaciją - viskas vienoje patogioje programoje. PHP Designer 2006 turi labai daug įvairių savybių skirtų PHP programuotojams: labai gražus sintaksės ryškinimas PHP, HTML, CSS, XML, JS, VB, JAVA, C#, įvairiems SQL, bei Multi, kuris atpažįsta beveik viską viename faile ir gražiai nuspalvina, turėjau bėdų tik su XML viduje PHP script'o; labai patogi failų naršyklė; tab'ai, kad lengvai galima būtų keistis tarp failų, taip pat išsaugoma paskutinė sesija; integruotas FTP, kad automatiškai nusiųstų failą į jūsų serverį; naudojamas php.exe interpretatorius, su kuriuo galite testuoti, suderinti, įvykdyti PHP skriptą; patogi panelė klasėms, bei įterptiniams – ypač patogu, jeigu jūsų skripte yra daug klasių, bei savaip aprašytų funkcijų; integruotas PHP žinynas; integruoti patarimai ir įrankiai, kurie palengvina jūsų darbą; Windows, Unix ir Mac formato palaikymas; labai graži ir aiški sandūra; įvairūs pagalbininkai dideliems bei mažiems projektams – Project, ToDo manager'iai ir daugiau, bet vienas galingiausių jo bruožų - tai jau paruoštos funkcijos, kurias galite naudoti, bei pilna integruota PHP biblioteka. Nepamirškite, jog jūs galite daug ką pasirinkti, pakeisti pagal save, viską pritaikyti individualiam vartojimui.

Žinoma, yra ir keletas dalykų, kurie man nelabai patinka, tai gana paprastas debug'eris, kuris naudoja IE variklį ir parodo php.exe rezultatą, manau vėlesnėse versijoje galima labiau priartėti prie Zend Studio galingumo. Asmeniškai, tai man nėra bėda, nes aš savo kompiuteryje turiu instaliavęs WAMP (Windows Apache MySQL ir PHP) ir galiu lengvai ir greitai testuotis per naršyklę. Kitas dalykas, kodėl dažnai žmonės nesirenka PHP Designer, tai lėti tab'ai, nors ši programinė įranga yra labai stabili ir nenaudoja daug resursų, bet keičiant tab'us jaučiamas didelis stabdys, bet aš jau pripratau prie to ir man tai nėra kliūtis. Norėčiau pridurti, jog man norėtusi daugiau sesijos išsaugojimo galimybių, maždaug tokių kaip ant interneto naršyklės Opera.

Galiu pridurti, kad šią programą parašė Michael Pham iš Danijos, po kol kas 22 metų studentas (gimęs Vasario 1983 metų..) Jis žino Delphi, Java, C / Linux, PHP, HTML, CSS ir SQL.. Pradėjo tiesiog nuo paprasčiausio HTML editor'iaus, būdamas 15-16 metų, pamatė plačias perspektyvas Internete ir padedamas kitų jis kuria PHP Designer, jo svajonė padaryti PHP Designer pačia geriausia nemokama PHP 'IDE' aplinka! Bet jis pripažįsta, jog turtų iš šito neprisikrovė, o dar jam reikia daug dėmesio skirti ir mokslams, ir darbui, ir šeimai - bet jis vis tiek šaunuolis.

Daugiau apie PHP Designer 2006

3 Komentarai:

Anonymous Anonimiškas pasakė...

Prie minusų reikėtų pridėti dar ir šiuos:
1. Nepalaiko UTF8
2. Nėra tiesioginio darbo su FTP, matosi tik vaizdas.

12:58 popiet  
Blogger Quatrux pasakė...

Jo, tikrai blogai kad nepalaiko utf8, bet tai nėra tokia ypatinga bėda, kad nėra integruoto ftp, nes nevisi jį naudoja.

Bet žinoma, atsitiko kitas dalykas, išėjo nauja versija PHP Designer 2007 ir ji jau tapo komercinė tai gali tik parsisiųsti trial versiją ir pažiūrėti kas naujo. Šiaip nauja versija veikia daug greičiau ir yra daug geresnė ir turbūt autorius nusprendė, kad jo produktas vertas pinigų, dėl laiko, kurį jis įdėjo į PHP Designer realizavimą. Bet aš manau, kad toliau turėsiu tik seną PHP Designer 2006 versiją.

Ir šiaip jau niekam nesiūlysiu šio IDE, radau visai neblogą Open Source IDE, kuris turi tam tikrų privalumų, bei trūkumų nuo PHP Designer 2007, bet tai nesvarbu, svarbu, kad programinė įranga yra nemokama ir gerai parašytą. Aš kalbu apie Dev-PHP: www.devphp.sf.net

"Dev-PHP yra pilna IDE rašyti PHP, ji suteikia galimybę jums rašyti ir tikrinti jūsų skriptus naudojantis PHP kalba arba PHP-GTK biblioteka, kuri yra integruota į Dev-PHP pilna paketą. PHP-Dev gali pilnai naudoti PHP interpretatorių, tai yra: php.exe, GTK ir netgi CHM dokumentacija, jeigu tai jums skamba per daug sudėtinga tai nesisiųskite PHP-Dev, nes turbūt tai jūsų nedomina!"

7:37 popiet  
Blogger Quatrux pasakė...

Well, I got the license of PHP Designer 2007, yeah it is legal, due to I tried the newer version, as I think 5.3 and I really liked it, it is much cheaper than Zend and can really make your job a lot easier, the new highlighter is really great and with time using the DevPHP, I got annoyed, so if you're using Windows, Buy PHP Designer 2007, it is really a very good IDE now for PHP development.

2:04 popiet  

Rašyti komentarą

<<  Atgal į Pagrindinį